Connect with us
https://otek.today/images/Otek-Job-Posts-Join.png

Genel

Koronavirüs tedavisinde yeni gelişme: 7 ülkede denenmeye başladı

Koronavirüsün tedavisi için tüm dünyanın beklediği haber geldi. Sanofi ve Regeneron Pharmaceuticals isimli ilaç şirketleri, Kovid-19 tedavisi için üretilen Kevzara isimli ilacın, 7 ülkedeki 300 hasta üzerinde denemeye başladıklarını duyurdu.

Published

on

Koronavirüs tedavisinde yeni gelişme: 7 ülkede denenmeye başladı

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınıyla ilgili umut verici bir açıklama, ilaç şirketleri Sanofi ve Regeneron Pharmaceuticals’tan geldi. İki şirket Kevzara isimli ilacın 7 ülkedeki Kovid-19 hastaları üzerinde denenmeye başladığını duyurdu.

Dünya çapında 700 binden fazla insanı hasta eden Kovid-19 ile ilgili tüm dünyanın beklediği açıklama iki ilaç şirketinden geldi. Sanofi ve Regeneron Pharmaceuticals ve şirketleri, Kevzara olarak bilinen ilacın geliştirilmiş halini hastalar üzerinde test etmeye başladıklarını açıkladı.

7 ülkedeki 300 hastada denenecek

Geçen hafta içerisinde ABD’de ilacın hastalar üzerinde test edildiğini açıklayan şirketler, bağışıklık sistemini etkileyen ilacın İtalya, İspanya, Almanya, Fransa, Kanada ve Rusya’da da hastalar üzerinde deneneceğini duyurdu.Şirketler son denemelerin yaklaşık 300 hasta üzerinde gerçekleşeceğini duyurdu. Deneme sürecine katılacak kişilerin özellikle Kovid-19’dan dolayı çok ağır ve durumu kritik hastalardan seçildiği belirtildi.

Doktorlar ve bilim insanları corona virüsünün sitokin fırtınası olarak da bilinen bağışıklık sisteminin aşırı tepki vererek organlara saldırmasına sebep olduğunu düşünürken, bu ilaçlar ile bağışıklık sisteminin yönlendirilebilmesini umuyor.Reuters’ın haberinde Regeneron’un ABD’deki deneme sürecini yönettiği ve Sanofi’nin de ABD’nin dışındaki bölgelerde çalışmalarına devam ettiği açıklandı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.