Connect with us
https://otek.today/images/Otek-Job-Posts-Join.png

EĞİTİM

ORHAN ÖZYURT’TAN CHP İLÇE BAŞKANINA SERT CEVAP!

Esenyurt Üniversitesini hedef alan CHP Esenyurt İlçe Başkanına Esenyurt Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Özyurt’tan cevap geldi. Esenyurt’ta iktidar olan bir partinin ilçe başkanı ucuz siyaset yapmamalıdır diyen Özyurt, ‘Eğer eğitim konusunda samimilerse Üniversiteye tahsis edilen araziyi 1 senedir neden mecliste engellemeye çalışıyorlar. Araziyi tahsis etsinler ben Esenyurtlu öğrencileri ücretsiz okutacağım’ dedi.

Published

on

Esenyurt Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Özyurt’tan CHP İlçe Başkanı Hüseyin Ergin’e cevap geldi.

Koronavirüsü nedeniyle siyasi polemiğin uygun olmadığını ifade eden Orhan Özyurt, ‘Öncelikle Sayın CHP Esenyurt ilçe başkanı şuna dikkat etmelidir. Tüm dünyayı kasıp kavuran Korona virüs varken bunun üzerinden genelde vakıf özelde Esenyurt Üniversitesini hedef alan açıklamasını ucuz siyasete alet etmesini kınıyor, böyle bir polemiğe girmek zorunda kaldığım için sizlerden özür diliyorum.

SAPLA SAMANI KARIŞTIRMASIN

Yerelde iktidar olan bir partinin ilçe başkanı kulaktan dolma bilgilerle beyanat vermemelidir. Şöyle ki üniversitemizin bulunduğu binanın sahibi Tapu kayıtlarından belli, Mütevelli heyet başkanın da kimliği bellidir. Tamamıyla farklı kişilerdir, belediyede kayıtları var kontrol etmelidirler.

TARAFIMIZA TAHSİS EDİLEN ARAZİYİ NEDEN ENGELLİYORSUNUZ?

Sayın Başkan ile Esenyurtlu gençler için aynı dilekleri paylaşıyorum ancak sayın başkan şuandaki belediye başkanında ilçe başkanı; üniversitemize Sayın Necmi Kadıoğlu döneminde belediye meclisinde kendilerinin de katıldığı toplantıda oy birliği ile tahsil ettikleri yeri bu gün iptal etmeye çalışıyor ve inşaat ruhsatımızı vermiyorlar. Bu hareketleri söylemleriyle tutmuyor. Bize yerimizi bila bedel tahsis etsinler söz Esenyurt Üniversitesinden mezun olan ve Esenyurtlu gençlerimizden ücret almayacağız.

Eğer bunu yapamıyorlarsa Belediyenin mülklerinden bizim şuanda kullandığımız alan kadar yer tahsis etsinler kiradan kurtulalım yine sözümüz söz Esenyurt’lu öğrencilerimizi ücretsiz okutalım.

KAÇ ÖĞRENCİYE BURS VERMİŞLERDİR?

Eğer bunu da yapamıyorlar ise geçen dönem Belediye başkanı Sn. Necmi Kadıoğlu 1200 öğrenciye burs sağladı, hatta yanlış anlaşılmasın diye hayırseverlere, vakıf ve üniversite adına değil direk öğrencilerin adına bursları yatırtıyordu. aşağı-yukarı üniversite olarak öğrencilerimizin üne burs sağlıyoruz. Kendileri bu zamana kadar kaç öğrenciye burs vermişlerdir, böyle bir çalışmaları var mıdır? Esenyurt İstanbul’un en büyük sanayi bölgesine sahip buradaki hayırseverlerden bu öğrencilerimize kolaylıkla bunu sağlayabilirler.

BİZE DESTEK OLUN KÖSTEK OLMAYIN

Sayın başkanın tespitleri doğrudur, Esnaf çalışamıyor Dünya ekonomisi zor durumda ülkemizin etkilenmemesi mümkün değil. Belediyelerde vatandaşları için ne düşünüyorlar emlak vergilerini 0 arttırdılar çevre ve temizlik vergilerini, ruhsat harçlarından feragat edecekler mi? Yerel yönetim ellerinde önce kendileri bir fedakarlık başlatarak samimiyetlerini Esenyurtlulara ve Türkiye’ye göstermeliler. Esenyurt Üniversitesi olarak aşağı yukarı 2000’e yakın sağlık bilimlerinden öğrenci mezun ettik 2. Senedir Tıp Fakültesi Hastanesi yapımı için ruhsat bekliyoruz. Destek olmak yerine köstek oluyorlar. Biz Esenyurtlu gençlerimize güveniyoruz bize destek olduklarında bir değil yüzlerce doktor yetiştiririz. Ülkemizin buna ihtiyacı var ucuz siyasetle kaybedilecek zamanımız yok, şimdi birlik olma zamanıdır’ şeklinde konuştu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.