Connect with us
https://otek.today/images/Otek-Job-Posts-Join.png

SPOR

Gomis: Galatasaray beni sattı

Sezon başında Galatasaray’da Al Hilal’e transfer olan Gomis, ayrılmak istemediğini ancak kendisini kulübün sattığını ifade etti.

Published

on

Serebral Palsi (beyin felci) hastalığı ile mücadele eden çocuklara yardım için İstanbul’a gelen Bafetimbi Gomis, Sabah gazetesinden Mehmet Özcan’a röportaj verdi.

 

İşte Gomis’in Sabah gazetesindeki röportajı

Transferini bir de senden dinleyelim. Gerçekten gitmek mi istedin?

“İyi bir sezon geçirdik, şampiyon olduk ve Şampiyonlar Ligi oynayacaktık. Önceliğim elbette ki Galatasaray’da kalmaktı. Kariyerime burada devam etmeyi ve kontratımı uzatmayı istedim. Yaşamayı çok sevdiğim bir şehir ve daha önce hiç almadığım sevgiyi bana hissettiren bir taraftar topluluğu… Böyle güzel bir kulüpte bir sene daha kalmak istedim, zam değildi talebim. Kontratımı uzatma talebim reddedildi.”

“HEDEFİM GALATASARAY’DA KALMAKTI”

– Peki neler yaşandı tam olarak?

“Kulüp yetkilileri demiş ki asansörde karşılaştığımızda (Başkan Mustafa Cengiz de vardı) selam vermemişim, son dakika gitmek isteyerek onlara hamle şansı bırakmamışım… Evet asansörde selam vermedim. Çok üzüldüğüm için selam vermedim. Çünkü hislerini yaşayan ve belli eden biriyim. Menajerim kulüple anlaşma yapmaya gitmişti ve benim ilk hedefim Galatasaray’da kalmaktı. Ama Başkan ve yöneticilerin menajerime ilk sordukları soru, ‘Gomis’e teklif var mı?’ olmuş. Bu beni çok derinden yaraladı. Sezon sonu benim için hiç teklif alamamalarının sebebi de sezon içinde gelen bütün teklifleri reddetmemdi.”

“ÇİN’DEN TEKLİF ALDIM, GİTMEDİM”

– Çin’den mi teklif geldi?

“Aralık ayında Çin’den teklif almıştım ama Galatasaray ile olan hikayemin devam etmesini, şampiyonluğu ve gol krallığını istiyordum. Sezon sonunda beni tutmak yerine satmak istediklerini hissettim. Ben de ayrılmayı düşünmeye başladım ve Suudi Arabistan’dan teklif geldi. Yoksa ayrılmak aklımın ucundan dahi geçmiyordu.”


– Gidişini kulüp istedi yani…

“Bir transfer için 3 taraf gerekir. Karar veren Başkan’dı, ben ise hiçbir zaman transferim için baskı yapmadım çünkü İstanbul’da mutluydum ve gitmek için sebebim yoktu. Paraya ihtiyaçları vardı ve beni satmak istediler, onları anlıyorum. Şimdi Riyad’da mutluyum ama bu tamamen yönetimin kararı ve isteğiydi. Parasal sıkıntılar vardı, bu anlayış gösterebileceğim bir durum ama bu kararın sorumluluğunu almalılar.” – Galatasaray seni sattı ancak yerine kimseyi alamadı. Yorumun? “Galatasaray’ın kaybettiği maçlardan sonra artık benim adım anılmamalı. Kimse beni suçlamamalı.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.