Connect with us
https://otek.today/images/Otek-Job-Posts-Join.png

Genel

AVCILAR’A İKİNCİ DOKTOR MİLLETVEKİLİ

Avcılar Anadolu Hastanesi sahibi Hayati Arkaz İyi Parti’den İstanbul 3. Bölge Milletvekili seçildi. Daha öncede Avcılar Hospital’in sahibi Mehmet Müezzinoğlu AK Parti’den milletvekili seçilmişti.

Published

on

Avcılar Hospital’in kurucusu Mehmet Müezzinoğlu 2004 yılında AK Parti listesinden İstanbul 3. Bölge milletvekili seçilmişti. Müezzinoğlu daha sonra partinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Edirne ve Bursa illerinden milletvekili olarak listelerde yer bulmuştu. Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde ise Mehmet Müezzinoğlu’nu her hangi bir ilin listesine koymadı. Müezzinoğlu’nun ismi ‘Sağlık Bakanı olacak’ şeklinde yorumlanıyor.

İKİNCİ DOKTOR HAYATİ ARKAZ

Mehmet Müezzinoğlu’ndan sonra Avcılar bir doktor milletvekili daha çıkarmayı başardı. 1999 yılında Avcılar’da Anavatan Partisi’nin Belediye Başkan Adayı olan Anadolu Hastanesi sahibi Hayati Arkaz bu seçimi kaybetmişti. Daha sonra MHP saflarına katılan Arkaz bir dönemde bu partiden milletvekili adayı olmuş lakin seçilememişti.

Meral Akşener’in İyi Partiyi kurmasıyla bu partiye katılan Hayati Arkaz, kendisine İstanbul 3. Bölge, 3’üncü sırada yer buldu. 24 Haziran seçimlerinde İyi Parti İstanbul 3. Bölgede 3 milletvekili çıkarmayı başardı. Arkaz, böylece TBMM’de yer almayı başardı.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.