Connect with us
https://otek.today/images/Otek-Job-Posts-Join.png

Genel

BABAHAN HEMŞERİLERİNİ EKİNCİ İLE BULUŞTURDU

Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Babahan Muş’lu hemşerilerini AK Parti Adayı Azmi Ekinci ile buluşturdu. Nikah salonunda gerçekleşen buluşmaya Muşlular büyük ilgi gösterdi.

Published

on

BABAHAN, ‘AZMİ EKİNCİ’YE SAHİP ÇIKALIM’

Esenyurt Nikah Salonu’nda gerçekleşen buluşmada hemşerilerine seslenen Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Hayrettin Babahan, ‘Bu tür buluşmalarda sizlerin görüşlerini dinliyor ileriye dönük istikametimizi belirliyoruz. Sürekli bizlere destek oluyorsunuz. Sevgili Peygamberimiz bir hadisi şerifinde ‘İstihare eden yanılmaz, İstişare eden pişman olmaz, iktisat eden de yoksul olmaz’ buyurmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Biz gerçek gücümüzü halkımızın yüreğinde ki ışıktan alıyoruz’ diyor. Bir gülle bir bahar gelmez. Lakin sizlerle birlikte olursak daha güzel günler görürüz. Bu güne kadar sizlerle istişare ettiğimiz hiçbir konuda yanılmadık, yanlış yapmadık ve hiçbir konuda pişmanlık duymadık. Biz birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi ne kadar güçlü tutarsak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizi ulaşmamız o kadar kolaylaşır. Bu hassas seçim döneminde sizlerle bir kez daha istişare etmek istedik. 2004, 2009, 2014 seçimlerinde nasıl tek vücut olmuşsak 2019 seçimlerinde de hep birlikte hareket edeceğiz. İnşallah Azmi Başkanımızın arkasında durarak AK kadroları bir kez daha göreve getireceğiz. Cumhurbaşkanımızın bizlere emanet ettiği bilgi birikimli, donanımlı Azmi Ekinci’ye sahip çıkacağız’ diyerek Muşlu hemşerilerinden destek istedi.

AZMİ EKİNCİ, ‘100 PROJE İLE GELİYORUZ’

Esenyurt’un sorunu olmadığını lakin hızlı büyümeden dolayı ihtiyaçları olduğunu belirten AK Parti Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, ‘Esenyurt artık büyük bir Metropol kenti. Anadolu’nun 81 vilayetinden gelmiş buram buram Anadolu kokan bir ilçe. 2004 yılından itibaren AK Parti belediyeciliği ile tanıştıktan sonra çamurdan kurutulan metropole dönüşen bir ilçe. 10 yılda 300 binden 1 milyon nüfusa ulaşan bir ilçe. AK Kadrolar Esenyurt için her şeyi yapmış. Sorun yok, sadece ihtiyaçlar hasıl olmuş.

3 önemli ihtiyacımız var, Ulaşım, Trafik, Otopark. Bunlar için 7 adet kavşak, alt geçit projeleri hazır. 17 park otopark projesi hazır. Esenyurt’a Metro geliyor. 3 yerde metro ile buluşacağız. Böylece ilçede trafik sorunu kalmayacak.

İkinci ihtiyacımız okul. Normalde belediyenin işi değil Bakanlığın sorumluluğundadır. 13 okulu bakanlığımız gündemine aldı 23 tane proje için de arsa yerleri ayrıldı bakanlığımıza teslim edilecek. Okullarımızın mevcudu 34’e inecek.

Üçüncü temel ihtiyacımız hastane. 220 yataklı bir hastanemiz var. 230 yataklı hastanemiz yapılıyor. Yetmez bakanlığımız 2019 yatırım planına aldı. 500 yataklı bir hastane projemiz daha hayata geçiyor. Toplamda 950 yataklı bir sağlık kentine dönüşüyoruz.

3 önemli çalışmayla Esenyurt dünya kenti olacak. 170 bin gencimiz var. Milli Eğitimle koordineli kültür sanat, şiir, edebiyat, folklor, müzik, sinema, ata sporları ve olimpik sporlarla buluşturacağız. Neden dünya liderleri bu ilçeden çıkmasın. Biz gençliğimize ve neslimize inanıyoruz.

Esenyurt İstanbul sanayisinin yüzde 21’i bu ilçede. Esenyurt’un geleceği için çok önemli bir gerçek. Tarihi mimari ile yapılmış 2 bin dükkânın olduğu bir çarşı. Binlerce yabancı müşteri. 2 Bin farklı ürünü inceleyen alım yapan bir ziyaretçiden bahsediyoruz.

Esenyurt’un Allah vergisi bir nimeti daha var. Termaller. Esenyurt’u sağlık turizmine açacağız. Hani çarşımıza gelecek yabancılar olacak ya işte onları da termalle tanıştıracağız.’

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.