Connect with us
https://otek.today/images/Otek-Job-Posts-Join.png

Genel

ESENYURT’TA İMAR SORUNU KANGREN HALİNİ ALDI!

Esenyurt’ta inşaat sektöründe hizmet veren 156 farklı sektör isyanda. İlçede imarlar mahkeme kararıyla durdu. Belediye yönetimi ise 17 aydır bu konuda İBB’de her hangi bir çalışma başlatmadı.

Published

on

Esenyurt ilçesinde İmarlar yaklaşık 1 yıldır mahkeme kararıyla durduruldu.

Bu karar ilçede yaklaşık 156 farklı sektörde işlerin aksamasına ve ilçede ki ticarete büyük darbe vurdu.

Belediye yönetimi ise yaklaşık 17 aydır bu konuda somut bir adım atmadı.

Sürekli meclis toplantılarında gündeme gelen ve çeşitli tartışmalara neden olan bu sorun konusunda Esenyurt Belediyesi yöneticililerinin duyarsızlığından İBB yönetimi de illallah etmiş.

EREN KAYA, ‘BENİ ARIYORLAR’

Konuyu meclis toplantısında gündeme getiren AK Partili meclis üyesi Mimar Eren Kaya, ‘yerel belediye bu konuda henüz bir çalışma yapmadı. İBB ile koordineleri yok. Bunu nereden anlıyoruz. İBB’de ki yöneticiler İmar Komisyonu başkanı olarak beni arıyorlar. Orada ki yöneticiler bana soruyorlar.

Birde vatandaşları kandırarak ‘İMAR’ yapılıyor deniyor ama kurum görüşleri bile alınmamış. İBB koordinasyonu kopuk. Bugün, inşaat sektörüyle uğraşan herkes mağdur.

Belediye yönetimi ve imar komisyonundakiler gitsinler İBB’de imarlarını takip etsinler. Gerekirse orada yatıp kalksınlar. Bu yönetimde takip yok, sormuyorlar. 5000’liği İBB yapacak ama takip eden yok. 1/1000’liklerde iptal. Belediye yönetimi bugüne kadar 1/1000’likleri bile çizip meclis gündemine getirmeliydi’ dedi.

https://emlakkulisi.com/insaat-sektorunun-170den-fazla-sektore-etkisi-var/418035

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.