Connect with us
https://otek.today/images/Otek-Job-Posts-Join.png

Genel

SON DAKİKA: İSTANBUL VALİLİĞİNDEN İMALI PAYLAŞIM!

İstanbul Valiliği resmi twitter hesabından bu akşam yapılan paylaşımda İBB’nin yapmak istemediği Şehir Hastaneleri ulaşım yollarına vurgu yapılarak ‘çalışmalara bakanlık tarafından başlanmıştır’ mesajı verildi.

Published

on

İstanbul Valiliği açıklamasında,

‘İBB’nin “Başakşehir Şehir Hastanesi” ulaşım yollarını yapamayacağını yazılı olarak açıklaması nedeniyle, bu yolların yapımına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından dün itibarıyla hızla başlanmıştır’ denildi.

İstanbul Valiliği, paylaşımın altında İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Murat Kalkanlı’nın yolları yapamayacakları ile ilgili yazdığı kararı eklendi.

İstanbul Valiliğinin Resmi Twitter adresinden yapılan açıklamada ‘İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğümüzün 17.10.2019 tarih ve 18232631 sayılı yazısında; Başakşehir İlçesi, 1356 ada 6 parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşaat çalışmaları devam eden ‘İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerinin Temin Edilmesi İşi’ inşaat çalışmalarının son aşamasına gelindiği, 2020 Haziran ayı itibariyle hizmete açılmasının planlandığı belirtilmektedir.

Bahse konu hastanenin 2682 yataklı Şehir Hastanesi Kampüsü olması sebebiyle hasta yoğunluğu ve insan sirkülasyonunun fazla olacağı öngörüldüğünden çok ciddi trafik tıkanıklıklarının olacağı, mevcutta erişim için kullanılan yolların günümüz koşullarında bile yetersiz kaldığı ve hastane hizmete açıldığı zaman hiçbir şekilde yeterli olmayacağının düşünüldüğü belirtilmektedir. Bu nedenle inşaat çalışmalarının son aşamasına gelindiğinin göz önünde bulundurarak hastane bağlantı yolları ile ilgili çalışmaların, hastanenin faaliyete geçeceği zamana paralel bir şekilde yürütülerek yapılması ve çalışmalar hakkında taraflarına bilgi verilmesi istenmektedir.

Kurumumuzun içinde bulunduğu ekonomik koşullar ve 2020 bütçemiz dikkate alındığında söz konusu talebin tarafımızca yerine getirilmesi mümkün görülmemektedir. Bilginize arz ederim’ denilmişti.

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Erkan şen

    April 2, 2020 at 11:32 pm

    Bir yol yapacak kadar bütçesi olmayan İBB den daha fazlasını beklememek gerekiyor.
    Çok merak ediyorum İBB hangi hizmetleri veriyor İstanbul halkına

Leave a Reply

Your email address will not be published.