Connect with us
https://otek.today/images/Otek-Job-Posts-Join.png

Genel

YAT İLE DENİZE AÇILAN ENGELLİLER FELEKTEN BİR GÜN GEÇİRDİ

Avcılar’ın en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarının başında gelen Avcılar Engelliler Derneği (AVENDER) hafta sonu engelli bireyleri ve ailelerini tuttuğu yatla deniz keyfi yaşattı.

Published

on

Avcılar’ın en aktif STK’ların başında gelen ve yaptığı etkinliklerle adından sıkça söz ettiren AVENDER yeni ve farklı bir çalışmaya daha imza attı.

Hafta sonu pandemi süreci nedeniyle evde sıkılan engellileri ve ailelerini Yatta misafir eden AVENDER yöneticileri davet ettikleri Mehteran ekibi ve palyaçolarla engellilerin felekten bir gün geçirmesini sağladı.

AVENDER Başkanı Ahmet Vardar Ensonnokta.com’a yaptığı açıklamada, bu etkinlikleri sürdürmeye devam edeceklerini belirtirken, ‘Bugün çok önemli bir gün. Aylardır çocuklarımız pandemi nedeniyle evlerinde gerçekten bunaldı. Birde bu bireylerin ailelerinin durumunu düşünün. Hepsinin gezmeye, hava almaya ihtiyacı vardı.

Bugün bir yat tutarak onların deniz keyfi yaşamasını istedik. Yine davet ettiğimiz Mehteran ve Palyaçolarla eğlenmelerini istedik. Gerçekten harika bir gün yaşadılar. Ardından balıkçı teknemizde yemek ihtiyaçlarını giderdiler. Bir gün de olsa onların sevinci görülmeye yeter. Katkı sunan tüm dostlarımıza bir kez daha aileler adına teşekkür ediyorum’ dedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.